Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Co se o nás píše v Kladenských listech
23.09.2018

Článek z Kladenských listů - V pátek 14. a v sobotu 15. září představili kladenští baseballisté Miners svůj sport stovkám dětí. Po programu pro základní školy následoval čas vyhrazený pro veřejnost. Účastníci si v rámci náborové akce vyzkoušeli základy baseballu. Kdo ví, třeba mezi nimi byli budoucí mistři republiky.

Po vzoru slavné ságy Star Wars baseballisté náborovou akci pojmenovali „Miners útočí − Epizoda II“. Že jde o skutečně útočnou taktiku, jak přitáhnout děti ke sportu, jasně ukazují čísla. „Akci jsme pořádali i minulý rok. Co se týká základních škol, navštívili nás dnes žáci z jedničky, pětky, šestky a osmičky. Celkem to bylo přibližně 400 dětí, což je o stovku více než loni,“ pochvaloval si účast trenér Petr Baroch.

 

Příchozí zájemci obdrželi letáček a vydali se na trasu skládající se z osmi stanovišť, na kterých si vyzkoušeli baseballovou abecedu. „Mezi disciplíny, které děti plní, se řadí běh po metách, běh mezi kužely, hod na cíl, hod do dálky, hod na radar, odpal ze stativu, chytání do rukavice a opičí dráha. To jsou veškeré aktivity, které jsou pro baseball důležité. Děti jsou na stanovištích hodnoceny, potom následuje vyhlášení,“ popsal Baroch.

 

Sportovní výkon vyžaduje také doplnění energie, na což pořadatelé mysleli. Po splnění úkolů na děti čekalo občerstvení. Závěrem obdržely tašky s upomínkovými předměty v klubových barvách a s logem Miners.

 

V rámci akce se představili strážníci, hasiči či záchranáři. Po pátečním dopoledni vyhrazeném školám následoval odpoledne a v sobotu program pro veřejnost.

  

Podle Barocha mají Miners případným zájemcům o baseball co nabídnout. „Rosteme, máme celkem 168 členů v osmi kategoriích včetně družstva žen. Děti do osmi let letos vyhrály mistrovství republiky, poprvé se nám podařilo kvalifikovat na Super Cup s mezinárodní účastí, dostali jsme se také na First Cup,“ chválí si kladenský kouč a funkcionář České baseballové asociace.

 

„Rád bych poděkoval sponzorům náborové akce, tedy městu Kladnu a Středočeskému kraji. Zájemci o baseball se mohou podívat na web www.minerskladno.cz, podle letáků mohou také zavolat nebo napsat email,“ závěrem vzkázal Baroch.

 

Autor: (jk)