Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Vítězná vlna na konci sezóny mužů!
05.10.2018

Po nevydařeném zápase s Rakovníkem (Red Crayfish) na konci srpna bylo rozhodnuto – Miners skončili po základní části na šestém místě, a tak na ně čekala následující série v dolní části tabulky s týmem Kotlářka Praha. V sérii odehráli celkem 3 zápasy, avšak na směny by se vešli do 2 celých zápasů. Všechna klání byla ukončena pro špatnou viditelnost, tudíž nebyl ani jeden zápas odehrán na všech 9 směn.

5. 9. 2018 Kladno 4:6 (6 směn)

V první směně jsou domácí mírně nervózní a svými chybami nechávají soupeře jednou skórovat. Na pálce ovšem po sérii hitů obrací skóre na svou stranu dvěma body. Ve druhé směně velí nadhazovači, pálkařům nedovolují skoro nic, naopak rozdávají strikeouty.  Ve směně třetí přichází opět body. Kotlářka plní mety a díky passed ballu dobíhá jeden bod. Na chyby kotlářské obrany dobíhá i jeden bod pro Miners, kteří v následující směně stahují další bod díky chybě Kotlářky a následném singlu Patrika Schieferta. Hostí opět snižují po chybě kladenských, singlu a sebeobětovacím odpalu do zadního pole na rozdíl jediného bodu. V šesté směně střídá Vojtu Bečku na plné mety Honza Sobotka, avšak ani jemu se nedaří zastavit rozjetý vlak Kotlářky, když nastřádali 3 body, celkem 6. Domácí sice zaznamenávají 2 hity, ale body se domů dovézt nevydařilo. První zápas série vyhrává Kotlářka.

 

 

12. 9. 2018 Kotlářka 18:8 (6 směn)

Od začátku zápasu šlapaly oba týmy na sto procent, když si v první směně připsali kladenští 1 bod a Kotlářka body 2. Ve druhé směně naprosto dominují hosté, kteří svými odpaly stahují celkem šest bodů. V poli jsou stoprocentní a po rychlých 3 outech přichází opět na pálku a upravují skóre na 8:2. Ve směně čtvrté opět stahují jeden bod, avšak přichází menší zaváhání, a tak si Kotlářka připisuje body dva. Další směna je pro hostí bez bodu, domácí zatlačí na pálce a posílají dva odpaly za plot, čímž stahují 3 body a snižují na 9:7. Šestá a zároveň poslední směna přináší další smršť bodů, tentokrát celkem 10, kdy Miners stahují svými odpaly a agresivním baserunningem 9 bodů, Kotlářka dosáhla pouze na jeden. 
Skoro „celý“ zápas dominoval na kopci David Jaklin, jehož v páté směně střídal Vojta Bečka. 
Na pálce se nejvíce předvedli Vojta Bečka (single, double, 5 RBI), David Jaklin (2x single, 4 RBI) a Patrik Schiefert (2x single, double, 3 RBI).

 

 

19. 9. 2018 Kotlářka 11:10 (5 směn)

Třetí zápas se měl odehrát na Kladně, avšak po dohodě obou týmů se odehrál na Kotlářce a Kladno i přes to bylo domácí.
Kotlářka již na začátku zápasu ukázala, že třetí rozhodující bod chce získat pro sebe, když po sérii hitů a pár chybek kladenských stahuje 4 body. Ti však nezahálejí a pouštějí se do útoku se vší silou. Každý hráč byl alespoň jednou na pálce a podílel se na 9 bodech této směny. Ve druhé směně přichází tříbodový homerun ze strany Kotlářky, čímž snižují na rozdíl pouhých dvou bodů (9:7) a Davida Jaklina střídá na kopci Vojta Bečka. Ve třetí směně dováží hosté další dva body a vyrovnávají. Vojta Bečka však nenechává nic náhodě a pálí až za plot, čímž posílá domácí opět do vedení. Dalších bodů se dočkáme opět ve směně páté, když Kotlářka opět vyrovnává, tentokrát solo homerunem. Aleš Nepomucký získává metu zdarma, po 2 passed ballech se dostává na třetí metu, aby ho David Jaklin následně stáhnul pro vítězný bod.
V tomto zápase se blýskl Vojta Bečka (double, homerun, 5 RBI), ale i ostatní hráči, když si každý napsal po jednom hitu.

Miners tedy vyhrávají v sérii 2:1, a tak je čekal poslední zápas, tentokrát s celkem Tempo Praha B, ve kterém vyhráli 4:2 a sezónu zakončují na pátém místě.