Miners Kladno
BASEBALL - SOFTBALL ÚVOD     O NÁS     TÝMY     KONTAKTY     PARTNEŘI     FOTOGALERIE     KALENDÁŘ     ODKAZY     KE STAŽENÍ
Zakončení sezóny Miners Kladno
14.10.2018

Safe! Out! a podobné výkřiky mohli obyvatelé Kladna slyšet v sobotu 6.10. z baseballového hřiště Miners Kladno.

Probíhalo tam každoroční zakončení baseballové sezony. Hráči, rodiče a fanoušci se sešli i díky počasí v hojném počtu, aby zhodnotili uplynulý rok, odměnili hráče jednotlivých kategorií a také se utkali v přátelských, ale přesto nekompromisních utkáních. V plánu byly zápasy rodičů proti dětem či rodiče versus rodiče.

O krásné baseballové akce nebyla nouze, padla i meta zdarma a jednomu z tatínků naskočila boule.

Zakončení sezony patří k těm z akcí, kde se svět sportovců a rodičů či fanoušků vzájemně propojí, kde rodič nemusí jen fandit, ale může zkusit jaké to je, stát tváří v tvář nadhazovači a trefit letící nadhoz. Jak těžké je být v poli v podřepu připraven chytat odpal a jak moc z toho bolí nohy. Pro děti i starší hráče je to možnost se setkat s hráči ostatních kategorií a samozřejmě ukázat rodičům svůj baseballový svět z druhé strany.

Při vyhlášení výsledků a ocenění jednotlivých hráčů zmínil prezident klubu Miners Petr Baroch, jaký kus cesty Miners za několik málo let ušli. Ze začínajícího klubu se stává renomovaný soupeř, který dnes stojí bok po boku tradičním pražským týmům. Nastupující generace, nyní ve věku 8-10 let na letošním největším středoevropském turnaji First Cup smetla pražské týmy a umístila se na úžasném 5. místě. Pokud se podaří vybudovat hráčům kvalitní zázemí a sportovní areál, který umožní standardní tréninkové podmínky, můžeme se těšit na další úspěchy, kladenští Minersáci mají našlápnuto. Vybudováním baseballového areálu by se Kladno jako město sportu mohlo stát místem, kde fanoušek zažije pravou americkou atmosféru basebalového turnaje. Držme Miners palce.

Autor článku: Radka Jakubová, Fotky: Jan Motejzík